İstanbul Rehberi

İstanbul Rehberi,

Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul,tarihte birçok imparatorluklara başkentlik yapmış,Osmanlı-Türk kültür ve tarihin simgesi olmuştur.
Sınırları çok geniş olan İstanbul'un her köşesi tarih olduğu ve Asya -Avrupa kıtasını birbirine bağladığı için turizmin kalbi olmuştur.
İstanbul'da eşsiz manzara eşliğinde yemek yiyebileceğiniz restoranlar,sabaha kadar eğlenebileceğiniz barlar,diskolar,publar ile eğlenceyi sınırsız kılabilirsiniz.


İstanbulda neler yapılır? Nerelere mi gidilir?

***Sarıyer, ilçesindeki Rumeli Hisarı'nda güzel bir cafe de kahvaltıyla güne başlayabilir,Tarabya'da manzaralı balık restoranında öğle yemeğini yiyebilirsiniz.Yeniköy'de ise kahvaltı yapıp Yeniköy Kahvesinde çayınızı yudumlarken,Sarıyer Böreğinini yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Emirgan'da Sabancı Müzesini gezip,sahilde yürüyüş yapıp,en güzel çay bahçelerinde çaynınızı içebilirisiniz.

***Beşiktaş''ta Ortaköy'e gelip en güzel waffle'leri yiyebileceğiniz cafeler,Bebek sahiline bakan en şık restoranlar;Levent'te en kaliteli bistro ve pasteneler;Etiler'de alışveriş tutkunları için en lüx mağazalar...

***İstanbul'a gidip Beyoğlu'nu görmemek olmaz.Beyoğlunda istediğiniz cafeyi,barı,restoranı bulabilirsiniz.Eğlencenin kalbi Taksim-Tünel-İstiklal'de barlar,fasıllı meyhaneler;Karaköy'de börek keyfi,Galata Kulesi'nde manzara keyfi,Galata Köprüsü altında fasıl ve manzara eşliğinde balık keyfi...

**Şişli 'ye gelince ünlülerin mekanı Nişantaşı'nda alış-veriş yapıp,Maçka parkını gezebilirsiniz.

**Bakırköy ilçesinin Ataköy semtinde Marina'da en güzel cafeler sizleri beklerken,Ayestefenos Kilisesini gezebilir,Baruthaneyi görebilirsiniz.Yeşilköy'de en kaliteli restoranlarda yemek yiyebilir,sahilde yürüyüş yapıp bisiklete binebilirsiniz

**Kadıköy ''de Bağdat Caddesi'ni gezilcek yer;Moda'da bol bol alışveriş mağazaları bulabilrisiz.

**Fatih te en uygun fiyatlı ama en lezzetli yemeklerden yiyebileceğiniz lokantalar...Vefa Bozacısından leblebi eşliğinde boza içip,Horhor Antikaticılar Çarşısından alış-veriş yapabilirsiniz.

**Eminönü 'nde en taze balık-ekmeği en uygun fiyata yiyebilirsiniz.Topkapı Sarayı,Ayasofya ve Sultanahmet Camilerini gezip;Mısır ve Kapalı Çarşısında alış-veriş yapabiliriz.Merkez olan bu yerden boğazturuna çıkabilirsiniz.Sultanahmet'teki 1001 dilek ve Yerebatan Sarnıcınıda unutmayalım :)

**Beykozda denize sıfır olan Kanlıca'da meşhur Kanlıca Yoğurdunu yiyip,Anadolu Hisarını-Anadolu Kavağını gezebilirsiniz.

Heryerden görebileceğiniz deniz ve boğaz manzaralı mekanlar,sınırsız eğlenebileceğiniz yerler ...
İstanbulda gezip,görülecek çoook yer var.

Eğlence,yemek derseniz web sitemize göz gezdirin,aradığınz mekanı mutlaka burada bulucaksınız.

İstanbul'da Görülmesi Gereken Yerler

iyi eğlenceler...