En İyi Meyhaneler Fasıl Mekanları

İş koşturmacasından biraz uzaklaşmak, şarkılarla eskileri yad etmek ya da arkadaşlarınızla felekten bir gece çalmak istediğinizde;

Ud'dan çıkan nameler eşliğinde Türk sanat müziği dinleyip,meze ve rakının uyumuyla gecenize keyif katmak isterseniz
meyhaneler karşınızda... 

    
Ziyade Fasıl


Türkiye'nin en iyi fasıl müzisyenlerinin akustik canlı fasıl ile doyumsuz bir eğlence sunuyor.Ziyade Fasıl'da konuklar saat 20.30'de serenat solo kemanla karşılanıyor.21.00'dan itibaren de gece boyunca usta müzisyenlerle mikrofonsuz-akustik fasıl eşliğinde eğlence ve eşsiz lezzetler sizleri bekliyor. Fasıl aralarında Oryantal Show,Davul Show ,Roman Show gösterileri ile Dj performansları müzdavimlerini adeta kendinden geçiriyor.
Fasıl'ın en eğlenceli hali İstanbul'un her iki yakasında da sizlerle...

Adres:Yazmacı Tahir Sokak No : 22 Sahilyolu Suadiye / İstanbul
Tel:0 216 410 90 61

 

Galata Meyhanesi


Galata meyhanesi, Beyoğlu’nda fasıl geleneğini 17 yıldır aralıksız sürdürüyor. 1993 yılından bu yana Pazar günleri hariç her akşam mikrofonsuz canlı fasıl yapılan Galata’da müşteriler de sazlara eşlik ederek hep birlikte söylüyorlar. Keman, Kanun, Ud ve Darbuka’dan oluşan 4 kişilik saz ekibi her akşam farklı makamlarla müşterilerini hem eğlendirip hem de eğleniyorlar. Suz-i dil’den sultaniyegah’a, hicaz’dan yegah’a tüm makamlar topluca icra ediliyor.
Bu güzel, şık ve temiz restoranın sahipleri Işık ve Bilgin İnanç’ın avukatlık mesleklerini bırakarak başladıkları işletmecilikte kültür ve özenleri mekânın her köşesinde hissediliyor.Galata meyhanesi; Beyoğlu’nda hem tarihi bir mekânda lezzetli yemekler yemek, hem de geleneksel fasıl müziğini usta müzisyenlerden dinlemek isteyenler için ideal bir adres.


Adres:İstiklal Caddesi Orhan Apaydın Sokak No:11 Beyoğlu -İstanbul
Tel: 0212 293 11 39
 
  

 AGOPİA

Anılarda iz bırakan nezih ortamıyla 4 senedir hizmet veren Agapia Restaurant
eşsiz lezzet anlayışını daha çok kitlelere ulaştırmak için 50 yıllık tarihi bir başka konakta
hizmete giriyor.

Türkiye'yi şarap uzmanlığında yurtdışında temsil eden,yiyecek ve içecek sektöründe 21 yıllık farklı çizgisi ile İdris Esengül ve 14 yıllık mesleki tecrübesini Agapia Restaurant'ta 4 senedir kusursuz ve samimi bir şekilde zirveye ulaştıran Mehmet Nartürk'ün sahibi olduğu Agapia 2'de;rahatlık,huzur,kalite ve modern bir anlayışı bir arada tutuyor.


Adres:Kadife Sok. No:29  Kadıköy / İstanbul
Tel:0216 347 85 96

 

FERAYE

Pera' nın tarihsel, kültürel, sanatsal ve doğal zengin dokusuyla asırlardır eğlencenin de gözde mekanı olmasından ilham alan Feraye , geleneksel eğlenceden yola çıkarak yeni ve modern meyhane adabını konuklarına sunuyor. Pera 'yı olusturan ara sokaklardan biri olan balo sokakta, solda ilk bina olarak konumlanan tarihi ve nostaljik Ezine apartmanının ilk katında bulunan Feraye, İstiklal Caddesi'ni kucaklayan balkonları,cumbası,şöminesi,yüksek tavanı,100 kişilik oturma salonu ve barıyla geçmiş ve bugünü harmanlıyor.Klasik meyhane anlayışını bugüne uyarlayarak modern meyhane olarak eğlenceyi yeniden yorumlayıp,Keyf-i Meyhane olarak meyhane keyfinize yeni bir soluk getiriyor. Ferah ve özel atmosferiyle eðlenceli vakitler geçirmenizi sağlıyor.
Fasıl, Grek ve Balkan müziklerinin seçkin ve canlı örneklerinin yanında alternatif müzikleri dj'ler eşliğinde sabah 4.00 e kadar misafirlerine eğlencenin kapılarını açıyor.

Adres:İstiklal Caddesi Balo Sok. No:1 Kat:1 Beyoğlu/ İstanbul

Tel:0212 244 74 72

 

NİHAVEND ETİLER ÇALGILI MEYHANE


Adres:Nispetiye Cad.No:3-6 / 10 (Ayyıldız Binası Altı)Etiler Girişi / İstanbul
Tel:0212 268 58 62
 

ADALI

İstanbul'un ve Marmara'nın incisi adalarda yazın son demleri yaşanırken, yaz güneşi Adalı'da tekrar doğuyor. 1 Ekim Cuma günü yeni sezona merhaba diyen Adalı bu sene de klasik meyhane tatları ve Osmanlı-Ermeni-Rum mutfağından özel lezzetleri sofralarınıza taşıyor.

Muhteşem Haliç, Eski İstanbul manzarasına sahip olan Adalı Meyhane, bu sene programlarına Cuma ve Cumartesi günleri, eğlenceli,kaliteli müziği ve cana yakın kişiliğiyle diğer sanatçılardan ayrılan ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Buzuki Orhan Osman ile start veriyor.

Orhan Osman'ın seslendireceği Grek müziğin en güzel sirtakileri, zeybekleri öncesinde sizleri geceye Bayanlardan oluşan Fasıl grubumuz hazırlıyor.Gecenin ilerleyen saatlerinde Orhan Osman'ın buzukisinden dökülecek Ege havaları ve komşunun nağmeleri ile eğlence son hızıyla devam edecek.

Ambiyansı, dekoru, personeli ile siz ve dostlarınıza güzel yaz günlerini hatırlatacak olan ve her müzik zevkine hitap eden Adalı Meyhane'de buluşmak üzere


Adres:Tepebaşı Bulvarı Refik Saydam Caddesi No:153 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Tel:0212 243 11 26
 

Nazende Fasıl Meyhane

Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana İstanbul eğlence hayatının en önemli merkezi Beyoğlu idi. Nazende Fasıl sizlere o günlerin nostaljisini yaşatıyor. Fasıl heyetimiz hafta içi her gün 20:00 - 24:00  hafta sonu 20:00 - 01:30' a kadar sizlerlerle Türk müziğinin en güzel  eserlerini icra edecektir. Gönül sahamız 120 kişilik olup, kullanım alanı 200 m2 dir. Eski mekanların yüksek tavan özelliği ve tam modern havalandırma sistemimiz eğlencenize  ferahlık katacaktır. Sahnede fasıl heyeti... Keyifle içkinizi yudumlarken, dostlarınızla mutlu saatler paylaşabilirsiniz.
Ege yöremizin otlarından yapılan nefis mezelerimiz, Fiks yada Alakart olarak gönül sofranıza tat katacaktır. Alakart mönümüzün dışında kırmızı ve beyaz etlerin bulunduğu fiks mönü servisimizde bulunmaktadır. Gerek mekanımız gerekse muhteşem tadlarımız ve profesyonel fasıl heyetimizle sınırsız bir eğlence sunuyoruz


Adres:Hamambaşı Cad. No:12 Galatasaray -Beyoğlu / İstanbul
Tel:0212 244 32 32

 

Ney'le Mey'le Meyhane


Ney'le Mey'le, Nevizade'nin en eski meyhanelerinden ve kendini "Meyhane" olarak tanımlayan ilk mekanlarından birisi..
Sizlere eğlenmek için dışarı çıktığınızda kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir mekan öneriyoruz. İstanbul'un son dönemlerinde popüler olan NEVİZADE'de karşınıza çıkıyor bu mekan. Açık ve kapalı oturma alanlarından oluşan NEY'LE MEY'LE klasik Türk mutfağından seçme lezzetleri sunuyor sizlere. Mezeleri , ara sıcakları ve ana yemekleri ile bu sokaktaki diğer tüm mekanlardan farklı kılıyor kendini. Klasikleşmiş , herkesin senelerdir bildiği ve benimsediği bir mekan ; NEY'LE MEY'LE

 

Adres:Balık Pazarı Nevizade Sok.Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0 212 249 81 03 


     
 Bekri Tunalı Meyhanesi


  Çok zevkli bir akşam yemeği mi istiyorsunuz?
  Her öğlen ve akşam ucuz tarifeli ve nefis yemekleri mi arzu ediyorsunuz?
  Bekri'ye buyurunuz.Bilimli ve zevkli ahçılarımızla hizmetinizdeyiz.
  Bir defa teşrif ediniz,menfaatinizi görüp memnun kalıcaksınız

  Her Çarşamba,Cuma,Cumartesi canlı müzik!
  Türk Musikisi'nin en iyi ve en sevilen örnekleri sizlerle!

 
  Adres:Tunalı Hilmi Cad. No:72 Kavaklıdere /Ankara
  Tel:0312 428 67 87
  www.bekrimeyhane.com
     


 Ruhi Bey Meyhanesi

  Adını Edip Cansever'in şiirinden alan Ruhi Bey Meyhanesi 2008 mayıs ayında konuklarını ağırlamaya başladı.

  Açıldığı günden bu yana konuklarına sıcak ve samimi bir ortam sunan Ruhi Bey, lezzet ve kalitesiyle müdavimlerinin beğenisini kazanmaktadır. 

Adres:Budak Sok. No: 5/41 G.O.P /Ankara
Tel:0212 427 42 94


     
 Meşrep Restoran & Meyhane


  "Hem hafifim hem kalenderim ama hep Meşrep'teyim"

   Rakının hayatımıza girişi 1800'leri ikinci yarısına dayanır.Çİlingir sofrasıyla birlikte meyhanelerde şarabın yerini almaya başlar.
   Favayı,piyazı,beyazı,meyveyi ve sohbeti serer masanıza.Ehli keyifle içilen rakıyla birlikte söylenen şarkılarda meşrebe hevesi olmayanı hevesli kılar.Pek çok zaman ise neşe getirir soframıza.Bahaneniz olsa da olmasa da,Meşrep'e Hoşgeldiniz 

Adres: Cinnah Cad. No:40 Çankaya / Ankara
Tel:0312 438 55 53