En Tatlı Anlar İçin En İyi Pastaneler

Yaşamamızın en güzel anlarını daha da tatlandırmak için hep vardır pastaneler.Yaş pastası,kuru pastasıyla, şerbetli-sütlü-kaymaklı tatlılarıyla,puaçası,açması,simidiyle,çikolata seçenekleriyle,tatlı-tuzlu pötüfürleriyle...  İster doğum günü,yıldönümü kutlamak için ;ister arkadaşlarınızla bir çay içemek istediğinizde ya da sadece canınız tatlı bişeyler çektiğinde size en yakın pastane hangisi ?

Klasikleşenler;

ÖZSÜT

Avrupa'daki kafe kültürünün Türkiye'de de benimsenmesiyle, pasta konusunda farklı lezzetler aramaya başlayan geniş ve bilinçli bir kitle oluştu. Bu doğrultuda Fransa'daki ünlü pasta okulu Lycee Professional 'Aguste-escoffier'den pastacılık konusunda danışman getirilerek, farklı lezzetlerde pastalar yaratan Özsüt, tüm şubelerinde bu pastaları "spesiyal pasta grubu" adı altında müşterilerinin beğenisine sunuyor.

www.ozsut.com.tr

LİVA

Liva; karlı bir kış gününde doğan güneşin verdiği mutluluk, kardan kalan son damlalara serpiştirdiği ışıltı, doğayı arındıran serinliktir.
Karadeniz’de dağlarda biriken karın güneş tarafından, çözülme noktasına gelirken eriyip su olmasına yardımcı olan, sıcak esen rüzgara Liva denir. Yöre halkı kısa zamanda eriyen kar için “Liva geldi karları eritti” der.

Firmamız, Liva markasının kazandırdığı heyecanı ve mutluluğu sektördeki 13. yılıyla kutluyor.

www.liva.com.tr

PELİT

Pelit olarak, müşteri odaklı yaklaşım, tavizsiz kalite, benzersiz lezzet, ödünsüz hijyen ve özgünlük anlayışımız ile müşterilerimizle özel bir ilişki kurmaya çalışıyoruz. Her geçen gün Pelit ailesine eklenen yeni müşterilerimizle beraber, 53 senelik sadık müşterilerimiz en büyük başarı ve gurur kaynağımız.

Sunduğumuz ürünler ve hizmet çeşitliliği ile yaşamın her anında müşterilerimizin yanında olmayı, unutulmaz lezzetlerle o anları güzelleştirmeyi amaçlıyoruz.

Adres :Sanayi Mahallesi 1678. Sok. No: 19 34517 Esenyurt / İstanbul
Tel :0212 672 10 00
www.pelit.com.tr

PALET

Kaliteli hizmet,temizlik ve titizlik anlayışından özdün vermeyen Palet,mutfaklarında daima en taze ve en kaliteli ürünleri kullanarak sizlere en iyiyi sunmayı ilke edinmiştir.Bu misyonu taşıma sorumluluğuna sahip nitelikli ve güler yüzlü personeliyle Palet bu düşsel lezzetleri gerçeğe dönüştürmek isteyen herkesi davet etmektedir.

Adres:Horosan Sokak No:2 Gaziosmanpaşa - Çankaya / Ankara
Tel:0312 437 20 21

www.paletpastanesi.com

DİVAN

Bir çikolata ustası...

Tutku ile yoğurulmuş,el yapımı gurme ürünlerin yaratıcısı Divan bugün 16 butik mağazası ile dünyanın sayılı lokum ve çikolata markaları arasında yer alıyor.

Geleneklerinden kopmadan yenilikçi yaklaşımlarla müşterileine özel deneyimler yaşatan Divan Pastaneleri 2008 yılında oluşturduğu yeni konsepti ile Türkiye'de benzeri olmayan,yurtdışında ise örneklerine az rastlanabilecek bir uygulama ile dikkat çekiyor.
Ürün sunumu,kutu tasarımları ve mağaza iç mimarisinde kullandığı ayrıntılarla da farkını hissettiren divan Pastaneleri'nin yeni dekorasyonu;mücevher zafetinde sergilenen ürünleri,yalnız lezzet değil,görsel anlamda da bir şölene dönüştürüyor.

www.divanpastaneleri.com.tr 

ANKARA PASTANELERİ;

Geçmişten günümüze ve geleceğe...

SERENDER

Serender, Doğu Karadeniz Bölgemizde yiyeceklerin saklandığı bir ambardır. Ait olduğu evin yanında bir anlam kazanmakta ve süslü çardağı, işlemeli havalandırma delikleriyle yenillikler arasında bir köşk gibi duran kendine has mimarisi ile dünya kültür varlıkları arasındaki yerini korumaktadır.
Bir serenderin güzelliği plandaki düzen kadar ahşabın ustalıkla kullanılmasına ve detayların
mükemmeliyetine bağlıdır.
Ahşap malzemesi, alaturka kiremiti ve çardağı ile eve has nitelikler gösterir.

www.serender.com.tr

ANGORA

Sizlerin desteğiyle, daha birçok ilki başarmak ve pastacılık dünyasının gizli define haritalarındaki lezzetleri hep birlikte keşfetmek dileğiyle...

www.angorapastanesi.com

MAYA

www.mayapasta.com

GÜMÜŞ

Ankara'daki lezzete Gümüş'ün imzasını atıyoruz..
www.gumuspasta.com

KUKİ

Eşsiz lezzetlerimizi Kuki House'un mükemmel dekorasyonunda dostalarınızla bereber tadın..

www.kuki.com.tr

DENİZATI PASTANELERİ

www.denizati.com.tr

CAKELAND

Uzun yılların bize vermiş olduğu pastacılık tecrübemizi lezzet anlayışımızla, çağdaşlığımızla, temizliğimizle siz sayın müşterilerimizin beğenisine sunmaktan kıvanç duyarız.

www.cakeland.com.tr

İSTANBUL PASTANELERİ

FOODİE

Emel Başdoğan
Foodie E B nin Türkiye'de ve dünyada gerçekleştirdiği "ilk" lerden biri de unsuz ve şekersiz bol çikolatalı pastadır. SIFIR SIFIR isimli bu ürün ile vücut ölçülerini korumak isteyenler ve diabet hastaları nihayet doya doya çikolatalı pasta yemek imkanına kavuştular

www.foodie.com.tr

LAVİTA

Lavita Pastaneleri olarak öncelikli hedefimiz başladığımız noktadan bugüne kesinlikle taviz vermediğiniz kusursuz lezzet anlayışımızı hijyen ve kalite standartlarının üzerine taşıyarak koşulsuz müşteri memnuniyetini her şarta bağlamaktadır.

www.lavita.com.tr

SEYRAN

Buluşma noktalarıydı pastaneler.
Önce İstanbul’un en köklü semtlerinde açıldılar.
Şairler, yazarlar, gazeteciler, sanatçılar baş müdavimleriydi.
Yazın buz gibi limonata ya da gazoz, kışın sıcacık çay ya da sahlep bir dilim taze pasta ile süslenirdi.
Mutluluğu artırmanın en güzel yolu özel pastalardır.
Her pastane kendi özel pastasını sundu misafirlerine. Her geçen gün pastaların çeşitleri arttı, şekilleri değişti. Kimi; çikolatalı, meyveli, fındıklı, fıstıklı, korkanlı oldu; Kimi; baton, yuvarlak, kalpli, çok katlı.
Pasta hep sevildi, hep mutlu günlerin vazgeçilmezi oldu.
Aynı mutluluğu yaşatmak için 1971 yıldan beri Seyran Pastaneleri sizlerle.

www.seyran.com

PASTA KARAMELA

Görüntüsü gözünüze,
Lezzeti damağınıza,
Doğallığı sağlığınıza..

www.pastakaramela.com/Tr

BULVAR

Bulvarla başlayan sabahlarda,
Umut vardır,mutluluk vardır.
Lezzetin durağında,en güzel tatlar.
Var olmanın anlamı...
Akşamları Bulvar'da yaşanır.
Rengarenk tatlarla en güzel günlerinize hep birlikte..

www.bulvargida.com.tr

MARKİZ

İstiklal Cad. No:360 Beyoğlu / İstanbul
Te:0212 244 90 39

KARAFIRIN

Özel anları, özel tatlarla renklendiren, yeniliğe doymayan Karafırın, dünden bugüne ilkelerini, önceliklerini, meslek aşklarını ve lezzet keşifleriyle dolu hikayesini anlatıyor...

www.karafirin.com.tr

SAVOY

Yarım asrı aşkın tecrübesi ve çağa ayak uydurma yeteneğiyle dünü bugüne sentezleyen Cihangir'in gözbebeği Savoy Pastanesi,nostaljiyi efsanevi lezzetlerinde yaşatıyor.

www.savoypastanesi.com

GEZİ İSTANBUL

Geleneksel tatlarımızı tarif, içerik ve yapılış olarak korurken, yeni tatlara da kapımızı sonuna kadar açmak...

www.geziistanbul.com

MANOLYA

Manolya Pastaneleri 40 yılı aşkın deneyimi ile alanında özel bir yere sahiptir. Manolya, harikulade lezzetleri, teknolojinin ve ustalığın en ileri düzeyde uygulandığı modern tesislerinde, son derece titizlikle üretilmektedir. Bugün başta pasta ve profiterol olmak üzere, adı ve lezzeti Manolya ile özdeşleşmiş bir çok ürünü senelerdir kullananlar Manolya'nın ayrıcalığını teyit etmektedirler.

www.manolya.com.tr

BAYLAN

İstanbul'un "en eski" Pastanesidir. Pastanelerin kent kültüründe oldukça önemli bir yeri vardır. Baylan, 87 yıllık geçmişiyle İstanbul’un kent dokusunda âdeta inci değerinde bir pastanedir. Nevi şahsına münhasır, kendinden menkul bir İstanbul müessesidir. Lezzetli pasta, turta ve çikolatalarıyla, kakao ve kremaya dayalı batı kökenli tatlılarıyla Baylan’ın tarihi 1923 yılına dayanır. Cumhuriyet ile yaşıt olan Baylan, İstanbul’un ilk pastanesi olmasa da, kurulduğu günden bu yana aralıksız olarak devam eden en eski yaşayan pastanesidir

www.baylanpastanesi.com.tr

BUTTERFLY

Butterfly pastane ve çikolata evi olarak iki üretim bölümünden oluşmaktadır.Bu bölümlerde yaratılan ürünlerin tadılabileceği bir de cafesi bulunmaktadır.

www.butterfly.com.tr

GÖRGÜLÜ PASTANELERİ

1960 Yılından günümüze kadar bu anlayışla ve buna parelel  ürünlerindeki kalitesiyle sizlere hizmet vermektedir.

www.gorgulupasta.com

COCCOLAT

2000 yılında doğan Coccolat markası, kurumsal yaşamına 2003 yılında başladı. Elif Kolankaya ve Tuba Genaslan ve Ayşegül Kocabaş ortaklığındaki firma, Türkiye’nin ilk pasta tasarım atölyesi ve yemek okulu.

www.coccolat.com

LİNZER

Kişiye özel sipariş pastalar ile başlayan LinzerAvusturya' nın ünlü pasta ustaları tarafından eğitilen ekibimiz muhteşem dekorasyonumuz ve özel tasarlanmış çikolatalarımız zevkli ve benzersiz, paketlemeleriyle kurumsal müşterilerimizin de beğenisine sunulmuştur. gelinlere özel nikah şekerleri, Düğün pastalar çocuk doğum günü pasta ve kurabiyelerini ve çikolatanın eşsiz tadını yaşamına katmıştır.

www.linzer.com.tr

VENÜS

En Güzel anılarınızad o hep yanınızda...

www.venuspastanesi.com

DEĞİRMEN

Cennetsi koku,
Davetkar duruş,
Görkemli bir lezzet şöleni,
Pastanız stilinizin bir yansımasıdır.

ww3.degirmenpastanesi.com

Diğer pastaneler